Federation Leadership Team

Kate Wooder – Executive Headteacher

Laura Neuveglise – Co-Head of School Tower Bridge

Helen Viggiani – Co-Head of School Tower Bridge

Jo Cranmer – Co-Head of School Snowsfields

Zohra Benotmane – Co-Head of School Snowsfields

Maureen Chance – Deputy Head Snowsfields and Tower Bridge

Sarah Manley – Headteacher Robert Browning

Anna Mulhern – Deputy Head Robert Browning

Emma Flanagan – Deputy Head Robert Browning 

Michelle Owens – Federation Business Manager

Nursery - Caterpillar Class

Class Teacher

Rachael Redman

Teaching Assistant

Sue Crawford – Nursery Nurse

Meet the Teacher Video

https://drive.google.com/file/d/16MVUxugAbSmjEd_ndBrgrlzUeO13-wIU/view?usp=sharing

Reception - Butterfly Class

Class Teacher

Molly Powderly

Teaching Assistant

Amy Bird (Nursery Nurse)

Meet the Teacher Video

https://drive.google.com/file/d/1HujZXA46FIODMMv5A8gRz5YMd5ZBNmw5/view?usp=sharing

Year 1 - Red Class

Class Teacher

Chloe Earle

Teaching Assistant

Fadoua Hadad

Meet the Teacher Video

https://drive.google.com/file/d/1I1JRET-aCYGx8noImLzOEDEU6DqrObY6/view?usp=sharing

Year 2 - Orange Class

Class Teacher

Kate Romain

Teaching Assistant

Chloe Jenkins

Meet the Teacher Video

https://drive.google.com/file/d/1xyn7fSDKDN-DiIwnEFokVFbmMSV7WqvV/view?usp=sharing

Year 3 - Yellow Class

Class Teacher

Elise Jarvis

Teaching Assistant

Valbona Uruci

Meet the Teacher Video

https://drive.google.com/file/d/1kBIicSuqPK9to6fODMuL0qohPcqdIY-3/view?usp=sharing

Year 4 - Green Class

Class Teacher

Emily Sellicks

Teaching Assistant

Tammy Gilbert

Meet the Teacher Video

https://drive.google.com/file/d/1KsvHV_5lcjxAy3wok3b6LkvZ_hbkkQyb/view?usp=sharing

Year 5 - Blue Class

Class Teacher

Craig Nellis

Teaching Assistant

Lisa Rowland

Meet the Teacher Video

https://drive.google.com/file/d/13URf8e88Uy-1rTj3yv5OXo1QRy0eA6z-/view?usp=sharing

Year 6 - Purple Class

Class Teacher

Melissa Leeder

Teaching Assistant

Tony Mighty

Meet the Teacher Video

https://drive.google.com/file/d/1GwP-Yri_BoQZWZpcJIPiNUKDlhH_hqPo/view?usp=sharing

Other staff

Office

Tina Hayden – HR & Finance Administrator
Alison Clarke – Pupil Administrator
Lucy Costall – Inclusion Officer

Premises Manager

Jim Pooke

PPA Teacher / Booster

Clair Parry
Katie Stejskal

Learning Mentor

Michelle Moran

Sarah Maugey

SEN TA

Sophia Grinnon-Powell
Chris Ayriss
Katie Robinson

Meal Supervisor

Anna Georgiou
Sam Soton

Cleaners

Mary Nameke

Sports Coach

Dan Pringle